Fichtlmánia 2007

 

Fichtlmánia 2007 proběhne ve dnech 5. -6. července 2007 v nejvýchodnější obci Libereckého kraje, v Čisté u Horek.  Proti roku 2006 dochází k časovému posunu. Příjezd závodníků je nutný do 15:45 hodin. V 16:00 proběhne porada jezdců a v 16:30 se vyrazí na společné zaváděcí kolečko. Start závodu proběhne v 17:00 hodin. Je to o hodinu dříve než loni. Jede se ale ve státní svátek, takže lze přijet do depa mnohem dřív....

Pořadatelem již druhé extremní čtyřiadvacetihodinovky na motorkách Jawa 50 je Sbor dobrovolných hasičů Čistá u Horek.

Pokud vše dobře dopadne, tak se závod pojede na stejném okruhu jako v roce 2006. Trať tak budou tvořit převážně polní cesty, ale také kamenitý úsek lesní svážnice a kraťoučká asfaltová vložka.

Pravidla najdete v Soutěžním řádu, který je součástí těchto stránek.

Závodu se může zúčastnit celkově pouze 40 posádek - bez rozdílu kategorie. Více by trať nebyla schopna pojmout. Registrace byla zahájena vteřinu po půlnoci na 1. května  2007 a skončí registrací 40. posádky.

Po přihlášení dostane posádka potvrzující e-mail. Jakmile se registrace ukončí, budou rozeslány formuláře přihlášek a upřesňující informace pro závodníky.

Letos dojde k podstatným změnám v umístění dep, která budou proti loňsku posunuta níže od závodní dráhy a nebudou souběžně s tratí průjezdná. Je to po zkušenostech z loňského roku opatření kvůli větší bezpečnosti diváků, ale především jezdců.

Každá posádka bude mít k dispozici elektrický proud 220V. Je nutné, aby si každá stáj přivezla nejméně 50m prodlužovacího kabelu. pořadatel zajistí elektřinu do prostoru dep. k jednotlivým boxům je to od rozvaděče již věcí každé stáje.

Protože se loni vyskytly problémy s příkonem, žádáme závodníky, aby nepoužívali náročné spotřebiče - rychlovarné konvice, ale především svářečky. V depech bude minimálně jedna možnost použít svářecího agregátu, tak ať neutavíme přívod pro ostatní.....  pro závodníky bude k dispozici přednostně teplá voda u stánků s občerstvením.

Další změnou proti loňsku je umístění jednoho stánku s občerstvením a mobilních WC poblíž depa. (loni to bylo příliš daleko...). Kultura je proti tomu měla být odsunuta úplně mimo, takže by závodníci měli mít klid na odpočinek a opravy.

Jednáme o větším monitoringu akce Policií ve snaze předejít nepříjemnostem s krádeží z loňska. Areál bude také více osvícen.

Hudební produkce první večer skončí kolem 23. hodiny ohňostrojem a následující rockotéka pak bude jen v párty stanu plzeňského Prazdroje, takže by měl být trochu větší klid přes noc.

V programu by první večer měli vystoupit Samhain (Nová Paka) .................Druhý den poběží program celý den, hlavní část však po obědě. Měli by dorazit veteráni, možná i parní stříkačka hasičů z Roztok, bude jistě nějaká show a hudební produkce. Program před vyhlášením výsledků uzavře Zabeat z Turnova.

Akce skončí uzavřením trati v 17:00 hodin dne 6. července 2007. Výsledky by měly být slavnostně vyhlášeny tak, aby na akci mohla navázat pouťová zábava na venkovním parketu za sokolovnou, v případě špatného počasí v sokolovně.

 

 

 

 

Menu

28. 5. Vilém

Zítra: Maxmilián

 www.jawa50zavody.wz.cz

www.mx4life.cz

www.jawacz-dily.cz

Návštěvnost stránek

062976