Otázky a odpovědi 2010

1.  "Může mít jedna stáj v závodě více motorek?"

Ano. Pod jednou stájí může jet více závodních strojů. Rozumí se tím, že pod jedním názvem pojede více čtyřčlenných posádek - každá s vlastním strojem. Je třeba pouze při registraci sdělit v jaké kategorii budou startovat. V případě startu více strojů stáje v jedné kategorii je třeba nějakého podoznačení  (např. The Simpsons junior, atp.)

2. "Může jet jeden jezdec ve více posádkách?"

Ne. Podmínkou účasti v závodu je, že posádku tvoří čtyři registrovaní členové. Pokud už jezdec nebo mechanik figuruje v jiné posádce, nemůže startovat za jinou. Toto bude letos důsledně kontrolováno.

3."Můžou mít dvě různé stáje společné depo?"

Ano. Na depo má každá stáj nárok samostatně. Je samozřejmě možné, že pokud pod jednou stájí pode více strojů, budou mít společné zázemí. Stejně tak se snažíme vyjít posádkám vstříc a přidělit jim depa vedle sebe, pokud se jedná o posádky nějak spřátelené (z rodiny, z jednoho regionu, kolegové z práce atp.). Toto se před závodem upřesňuje.

4. "Do kdy bude možné se přihlásit na ročník 2010"

Oficiální registrace již byla ukončena. Nyní je však ještě možné se přihlásit jako náhradník. Je to proto, abychom do závodu dostali skutečně zhruba 60 strojů a dá se čekat nějaká !úmrtnost". Pozor, konečný termín přihlášek a platby startovného je 20.6.2010!

5. "Jak se bude platit startovné?"

Startovné činí 1.000,- Kč za posádku a má  podobu nevratné kauce. Bude třeba jej uhradit buď v hotovosti do rukou pořadatele proti dokladu, nebo zaslat na účet, který je zveřejněn na tomto webu (Ke stažení - 2010). Každá posádka dostane při registraci číslo, které použije jako specifický symbol při platbě, abychom věděli, ke komu startovné připsat. Teprve po zaplacení startovného bude posádka zaspána na startovní listinu. Pozor - součástí startovného je pojištění závodníka na způsobení škody třetí osobě. Toto pojištění bude sjednáváno pořadatelem týden před závodem. Pokud by tedy došlo ke korekci v posádce, je toto třeba pořadateli neprodleně sdělit.

6. "Je zase nějaké věkové omezení?"

Ano. Jezdcům a mechanikům musí být v den startu závodu minimálně 15. let. Účastníky mladší 18. let musí zastupovat zákonný zástupce nebo k tomu zmocněná osoba.

7. "Kolik pojede posádek?"

Závod připravujeme až pro 60 čtyřčlenných týmů.

8. "Co se rozumí originálním karterem v kategorii SPECIAL?"

Pro závod Fichtlmánia bude kontrolováno, zda na motor není navařena jiná převodovka a je zachována rozteč šroubů na válci. Pak už nejde o originál karter na fichtl. Povolena čtvrtá rychlost, upravy zapalování, sací klapky .

 

 

 

 

Menu

30. 5. Ferdinand

Zítra: Kamila

 www.jawa50zavody.wz.cz

www.mx4life.cz

www.jawacz-dily.cz

Návštěvnost stránek

062725