Nejvýchodnější obec Libereckého kraje
mapa Virtuální prohlídka

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


Před továrnou se opět budou prodávat holandské sýry a další pochutiny.

Po loňském úspěchu proběhne i letos v předvánočním čase před továrnou Suchánek&Walraven, s.r.o., prodej holandských sýrů a dalších pochutin. Prodej bude 11.12.2014 odpoledne. Podrobnosti v přiloženém letáčku:

Prodej sýrů 2014


Autor: S&W Publikováno 1. 12. 2014 17:08

Pozvánka do Studence na Obecní polívku

Přinášíme pozvánku na Obecní polívku s doprovodným programem, která se koná 6. prosince v amfiteatru za školou ve Studenci. Více v přiloženém plakátku:

Poliuka 2014


Autor: Převzato z Obce Studenec Publikováno 1. 12. 2014 17:05

Jízdenky na parní vlak jsou vyprodány

Jízdenky do obecního vagónku na letošní Andělskou projížďku parním vláčkem z Martinic do Rokytnice a zpět jsou již vyprodány. Připomínáme, že kvůli doprovodné akci bude dobré přijet do Martinic nejpozději ve 13:45 hodin. Náš vagónek bude označen a bude stát na prvním nástupišti až jako poslední. Na děti se už těší čerti s mikulášem i andělem.


Autor: Starosta Publikováno 1. 12. 2014 17:02

Předvánoční posezení pro seniory zahájilo advent v Čisté

V neděli 30. listopadu uspořádala kulturní komise pro seniory tradiční Předvánoční posezení pro seniory. Konalo se v sokolovně a letos byla účast posílena ještě o rodiče dětí z mateřské škoky, které si pro babičky a dědečky připravily hezký program. Následoval program školních dětí a při drobném občerstvení si pak senioři povídali a povídali až do podvečera. K příjemné atmosféře přispěla i skupina Melodys svými písněmi k poslechu i tanci. Pro seniory byly připraveny i malé pozornosti z chráněné dílny o.s. Sportem proti bariérám Český ráj. Věříme, že se zúčastněným akce líbila a napřesrok se sejdou minimálně ve stejném počtu opět.


Autor: KK Publikováno 1. 12. 2014 16:58

Rock for Church byl letos mimořádně povedený

ČiPřiDO na Rock for Church  2014Letošní ročník benefice Rock for Church se mimořádně povedl. Do čistecké sokolovny dorazilo v sobotu 22. listopadu na dvě stovky fanoušků, které sem přilákaly kapely ČiPřiDO, Megaděs a Tampelband i sólo vstupy Simony tryznové. Díky většímu množství vstupenek prodaných v předprodeji i díky slušné konzumaci bude výnos z akce lehce nad třiceti tisíci korun. Děkujeme všem, kdo se na zdaru této akce podíleli. Prostředky z výtěžku poslouží jako základ spoluúčasti obce na projektu restaurování sochy sv. Jana Nepomuckého u silnice pod školou.  Jisté je, že obnova nejstarší pískovcové sochy na území obce bude rozložena do několika etap. První (měla by proběhnout v nejbližších měsících) je vypořádání pozemků pod sochou tak, aby vše přešlo do majetku obce. Další bude demontáž a odvoz monumentu do dílny, zemní práce a zahájení restaurátorského zásahu. Pokračovat bude usazení sochy a finální konzervace.Celková obnova státem chráněné památky přijde na více než půl milionu korun a obec usiluje o sdružení prostředků vlastních, krajských i z ministerstva kultury. Bez dotační podpory není možné památku opravit, ale předběžná jednání s památkaři a dalšími institucemi nás zatím naplňují optimismem.


Autor: Starosta Publikováno 24. 11. 2014 19:14

Projekci zhlédly na tři desítky návštěvníků

Luboš Jiřiště po beseděV pátek 21. listopadu uspořádala kulturní komise ve spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů ve Spolkovém domě besedu s cestovatelem ing. Lubošem Jiřiště z nedalekého Žďáru u Staré Paky. Na poutavé povídání a fotografie z výstupu po ledovci na Dachstein se přišlo podívat na třicet návštěvníků, kteří měli možnost si navíc prohlédnout horolezeckou výstroj nebo ochutnat likér ze šišek borovice limby. Beseda měla úspěch a na další povídání, tentokrát o Švédsku, se těšíme na 16. ledna 2014.

Fotografie z besedy jsou v galerii Standy Klazara. děkujeme za dokumentaci.


Autor: Starosta Publikováno 24. 11. 2014 17:49

Zastupitelstvo bude během listopadu jednat ještě jednou

Na úterý 25. listopadu od 18:30 hodin je do sokolovny svoláno další zasedání zastupitelstva obce. Důvodem je potřebnost projednání a schválení jediného bodu -  smlouvy se Státním fondem životního prostředí na protipovodňový projekt. Díky tomuto kroku bude možné proplatit část nákladů na realizaci bezdrátového rozhlasu a dalších souvisejících opatření ještě v letošním roce.

Svolání 2. zasedání ZO


Autor: Starosta Publikováno 18. 11. 2014 14:44

Zveme na další ročník Andělské projížďky - obec má opět rezervaci vagónku

Je u nás už tradicí, že se kolem Mikuláše vydáváme na jízdu parním vláčkem, kterou pod názvem "Andělská projížďka" pořádá o.s. Duhové údolí. I letos tomu tak bude a sice v sobotu 6. prosince. Lístky do vagónku, který má naše obec zarezervován, je možné zakoupit v kanceláři obecního úřadu za jednotnou cenu 50,- Kč/kus. V ceně bude nadílka pro děti a drobné občerstvení pro dospělé. Podrobnosti v přiloženém plakátku:

Andělská projížďka 2014


Publikováno 18. 11. 2014 11:38

Parkoviště byla omyta

Cisterna nedařížských hasičů před sokolovnouV sobotu 15. listopadu 2014 provedli hasiči z Nedaříže za pomoci své cisterny a s brigádnickým přispěním čisteckých mladých hasičů omytí parkoviště před samoobsluhou a parkoviště před obecním úřadem v naší obci. Zaroveň byl pročištěn kanál pod místní komunikací na Draha proti sokolovně. V létě letošního roku bylo na parkovištích obnoveno vodorovné dopravní značení, ale užíváním ploch (před obecním úřadem i díky stavební činnosti při zateplování budovy) došlo ke znečištění. Před zimou byly tedy plochy znovu omyty a vyznačená parkovací místa mohou opět sloužit veřejnosti.

 


Autor: Starosta Publikováno 18. 11. 2014 8:20

Expozice geoparku u sokolovny pomalu roste

Zakládání expozice geoparkuOdpočinkové místo ve formě expozice geoparku v areálu u čistecké sokolovny dostává svou podobu. V minulém týdnu technika provedla zemní práce a specialisté okamžitě začali s instalací gabionových klecí, do kterých jsou skládány kameny z regionu. Expozice bude opatřena výkladovými tabulkami, takže každý příchozí se bude moci o tom kterém kameni dozvědět zajímavé informace.  Projekt realizuje MAS Přiďte pobejt! Jilemnice, obec je partnerem projektu, protože poskytla pozemek.


Autor: Starosta Publikováno 18. 11. 2014 8:13


Informační SMS

20. 6. Květa

Zítra: Alois

Tip na výlet

Počasí

Neděle Zataženo 30/18 °C
Pondělí Polojasno až oblačno s dešťovými přeháňkami 28/19 °C
Úterý Zataženo 23/17 °C
Středa Polojasno 22/12 °C

Návštěvnost stránek

507803