Nejvýchodnější obec Libereckého kraje
mapa Virtuální prohlídka

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


Zajímavá akce pro seniory ve Vidochově

Přinášíme pozvánku do sousedního Vidochova, kde připravují zajímavou akci pro dříve narozené. Mj. zahraje z TV Šlágr populární duo:

Šlágr ve Vidochově


Autor: Starosta Publikováno 8. 7. 2014 13:32

Autobusové zastávky byly ošetřeny

Nátěry autobusových zastávekDnes se obecním brigádníkům podařilo využít teplé počasí a všechny tři autobusové zastávky byly ošetřeny speciálním lazurovacím lakem, který by měl ochránit dřevěné stěny před vodou a dalšími povětrnostními vlivy. POZOR - protože byly natírány i lavičky, je třeba být v zastávce opatrný a dávat si pozor na ušpinění oděvu a osobních věcí do doby zaschnutí nátěru.


Autor: Starosta Publikováno 7. 7. 2014 15:30

Výstava návrhů obecních symbolů

Již  několik týdnů trvá výstava návrhů obecních symbolů v zasedací místnosti obecního. Přesto o ní není velký zájem. Návrhy znaku a praporu obce budou ještě přístupné v příštích dvou týdnech v době otevření kanceláře obecního úřadu a během programu "Čistecké zatoulané pouti". Konečné rozhodnutí bude mít zastupitelstvo obce. Využijte možnosti seznámit se s návrhy obecních symbolů a také s vysvětlením, co jednotlivé výjevy znamenají a proč jsou navrhovány.


Autor: Starosta Publikováno 7. 7. 2014 15:25

Zatoulaná pouť

Obec si dovoluje pozvat malé i velké na program zatoulané pouti. V sobotu se uskuteční na hřišti pouťový turnaj v malé kopané. Na večer se připravuje ohňostroj. V neděli odpoledne bude program pro děti i dospělé na hřišti v centru obce. Podrobný program najdete v přiloženém plakátku:

Zatoulaná pouť 2014

Akce usiluje o podporu z Dotačního fondu Libereckého kraje na podporu sportu v roce 2014.


Autor: Starosta Publikováno 7. 7. 2014 8:43

Na JSVV se pokoušíme získat prostředky i z Libereckého kraje

Do současně probíhající výzvy k podávání žádostí o podporu z Dotačního fondu Libereckého kraje, oblasti podpory jednotek požární ochrany, podala obec dva projekty. První je zaměřen na pořízení modulu pro Jednotný systém varování a výzev (JSVV). Půjde o součást bezdrátového rozhlasu, jejíž pomocí bude moci do systému vstoupit operační středisko hasičů v Liberci a vyhlásit poplach hasičské jednotce nebo informovat obyvatele Čisté o hrozícím nebezpečí. Pokud bude projekt podpořen, budou získané prostředky (žádáme o 30.000,- Kč) použity jako část našeho podílu do velkého projektu financovaného z dotace OPŽP - ochrana před povodněmi.    Druhá žádost je směřována na obnovu tří čerpacích míst požární vody z obecního vodovodu, která jsou plánovánana na vodovodním řádu kostelecku, za garážemi u samoobsluhy a na začátku Markvatic. Opět jde o planovanou akci, kde by případná dotace (žádáme o 40.000,- Kč) pouze snížila naše náklady na tuto potřebné úpravy.


Autor: Starosta Publikováno 3. 7. 2014 14:26

Odvolání proti neakceptaci žádosti na zateplení samoobsluhy bylo vyhověno

V těchto dnech dorazil přípis ze Státního fondu životního prostředí, kde se konstatuje, že neakceptování naší žádosti o zateplení budovy samoobsluhy bylo chybné a žádost je nakonec přece jen akceptována. Můžeme proto pokračovat v přípravách na stavební úpravy a změnu vytápění v budově samoobsluhy, které by s dotací OPŽP mělo proběhnout v roce 2015. O podrobnostech projektu, který je v začátcích, budeme ještě informovat.


Autor: Starosta Publikováno 3. 7. 2014 14:14

Havárie na vodovodu odstraněna

Oprava vodovodu na JaloučíVčera v podvečer se podařilo firmám IMDV a Martinu Pavelkovi odstranit havárii na obecním vodovodu v lokalitě na Jaloučí. Místem úniku bylo napojení přípojky k čp. 135 k hlavnímu řádu. Navrtávací pas byl poškozen při předloňských zemních pracích při kabelizaci sitě ČEZ a veřejného osvětlení v této lokalitě a nyní již tlak vody neudržel a praskl. Pracovalo se ve velké hloubce - vodovod je zde více než 2 m hluboko v šikmém svahu.  K omezení dodávek vody mimo dotčenou nemovitost tak nemuselo dojít. Únik byl naštěstí díky včasnému zjištění poměrně malý.


Autor: Starosta Publikováno 3. 7. 2014 14:06

Dovolená dětské lékařky a omezení poradny v Čisté

Paní doktorka Václová avizuje čerpání dovolené ve dnech 28.7. - 15.8.2014. V těchto dnech ji v akutních případech bude zastupovat MUDr. Dagmar Stránská v Jilemnici.

Oznámení dovolené MUDr. Václová

Dětská poradna v měsíci srpnu (20.8.2014) a v září (3. a 17.9.2014) bude v Čisté kvůli stavebním úpravám budovy OÚ zrušena. Paní doktorka bude v té době ordinovat na středisku na Horkách.


Autor: Starosta Publikováno 3. 7. 2014 14:00

Dovolená MUDr. Mühlová

Zubní ordinace paní MUDr. Marie Mühlové oznamuje dovolenou, kterou budou čerpat ve dnech 7.7. - 11.7.2014, 28.7. - 8.8.2014 a 18.8. - 22.8.2014. Rozpis zástupů je zveřejněn na středisku na Horkách.


Autor: Starosta Publikováno 3. 7. 2014 13:47

Pouťový víkend v Dolní Kalné

Ze sousední Dolní Kalné přišel program pouťového víkendu. Najdete jej v přiložené pozvánce:

Pozvánka na pouť v Dolní Kalné


Autor: Starosta Publikováno 2. 7. 2014 9:30


Informační SMS

29. 9. Michal

Zítra: Jeroným

Tip na výlet

Počasí

Úterý Oblačno až zataženo s občasným deštěm 11/8 °C
Středa Zataženo 12/7 °C
Čtvrtek Zataženo 11/7 °C
Pátek Skoro jasno 16/9 °C

Návštěvnost stránek

480878