Nejvýchodnější obec Libereckého kraje
mapa Virtuální prohlídka

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


Další ročník kuželkiády v Dolní Kalné už tuto sobotu

Kuželkiáda DKKuželkiáda se koná v sobotu 19. 7. 2014 v Dolní Kalné na prostranství před sokolovnou a hasičskou zbrojnicí.  Začátek v 8.00 hod., konec ve 24.00 hod.
Pořádá o.s. Sportem proti bariérám – Český Ráj, Stará Paka ve spolupráci s SDH Dolní Kalná.
Hudba a občerstvení zajištěno, přijďte si zahrát kuželky, pobavit se a fandit.


Publikováno 16. 7. 2014 8:21

Výkup kůží 19. července

V sobotu 19. července 2014 pojede od Horek k Dolní Kalné výkupce kůží. opět tradičně kolem páté hodiny odpolední.


Autor: Starosta Publikováno 15. 7. 2014 9:50

Čistecká zatoulaná pouť je minulostí

O minulém víkendu žil střed obce "Čisteckou zatoulanou poutí". Šlo o skutečně zatoulanou pouť, protože církevní pouť dle patrona čisteckého kostelíka - sv. Prokopa, byla už první červencový víkend.  Program začal v sobotu 12. července v devět hodin ráno fotbalovým turnajem. O hezké ceny přijelo bojovat deset družstev a boje to byly vskutku tvrdé (jednou dokonce musela přijet záchranná služba - ale po sešití se zraněný vrátil a ještě dal několik gólů). Konec turnaje se protáhl až za šestou hodinu odpolední. Vavříny vítězství si odvezly týmy 1. Apríl Úpice, 2. JÁTRO TEAM a 3. LEGENDY. Turnaj komentoval Karel Navrátil. Tečku za sobotou udělal před 3/4 na deset ohňostroj odpálený ze hřiště nad vesnici.                                    V neděli odpoledne od 13. hodin pokračovala akce se VOSA na zatoulané poutizaměřením především na děti. Pod párty stanem zahrála lomnická kapela Alejmelí. Svůj stan na hřišti vztyčili mladí rytíři ze skupiny Legenda Aurea. Po vyhlídkovém okruhu obcí vozil děti a dospělé s koňským spřežením pan Nývlt z Úpice a na dvou konících Marcely Jiřičkové se mohli odvážlivci povozit na louce za obecním úřadem. Vrcholem programu pro děti pak byl tradičně program VOSA JEDE. Končilo se bohužel za silného deště, ale i tak byl víkend plný pohody a hezkých zážitků. Sluší se poděkovat všem, kdo se zapojili do příprav a vlastní realizace akce. Velký dík obsluze na kiosku, ale i účastníkům za ukázněnost a především návštěvu spojenou s konzumací. Podařilo se tak získat poměrně slušný základ na nákup lehkých branek a další potřebné investice do hřiště a bezprostředního okolí.  Velký dík také všem, kdo účinkovali v programu a největší díky sponzorům, kteří konání akce podpořil: Martin a Petra Urbanovi, Miloš Roleček, František Petružálek, PhDr. František Petružálek  Praha, Martin Pavelka, FC Jablonec nad Nisou, pivovar Svijany, pivovar Krakonoš, pivovar Nová Paka, ANTON Nová Paka, Lékárna u Zlaté číše Nová Paka, Květinové studio Háčko Nová Paka, Restaurace Čistá, restaurace U krocana Horka, Restaurace na Košově, Obklady Vaněk Horka, Radek a Romana Hamplovi, Zelenina Milan Tomáš Nová Paka.  Na akci je zažádáno o dotační podporu z Libereckého kraje.


Publikováno 14. 7. 2014 19:06

28. zasedání zastupitelstva

Ve středu 16. července 2014 od 19:00 hodin bude zasedat zastupitelstvo naší obce. Jednání je ze zákona veřejné a má tento program:

Svolání 28. zasedání ZO


Autor: Starosta Publikováno 14. 7. 2014 18:35

Krakonošova tržnice v Roztokách

Během následujícího víkendu proběhne v nedalekých Roztokách tradiční Krakonošova tržnice. Plakátek přinášíme v samostatném souboru:

Krakonošova tržnice 2014


Autor: Starosta Publikováno 10. 7. 2014 7:55

Zajímavá akce pro seniory ve Vidochově

Přinášíme pozvánku do sousedního Vidochova, kde připravují zajímavou akci pro dříve narozené. Mj. zahraje z TV Šlágr populární duo:

Šlágr ve Vidochově


Autor: Starosta Publikováno 8. 7. 2014 13:32

Autobusové zastávky byly ošetřeny

Nátěry autobusových zastávekDnes se obecním brigádníkům podařilo využít teplé počasí a všechny tři autobusové zastávky byly ošetřeny speciálním lazurovacím lakem, který by měl ochránit dřevěné stěny před vodou a dalšími povětrnostními vlivy. POZOR - protože byly natírány i lavičky, je třeba být v zastávce opatrný a dávat si pozor na ušpinění oděvu a osobních věcí do doby zaschnutí nátěru.


Autor: Starosta Publikováno 7. 7. 2014 15:30

Výstava návrhů obecních symbolů

Již  několik týdnů trvá výstava návrhů obecních symbolů v zasedací místnosti obecního. Přesto o ní není velký zájem. Návrhy znaku a praporu obce budou ještě přístupné v příštích dvou týdnech v době otevření kanceláře obecního úřadu a během programu "Čistecké zatoulané pouti". Konečné rozhodnutí bude mít zastupitelstvo obce. Využijte možnosti seznámit se s návrhy obecních symbolů a také s vysvětlením, co jednotlivé výjevy znamenají a proč jsou navrhovány.


Autor: Starosta Publikováno 7. 7. 2014 15:25

Zatoulaná pouť

Obec si dovoluje pozvat malé i velké na program zatoulané pouti. V sobotu se uskuteční na hřišti pouťový turnaj v malé kopané. Na večer se připravuje ohňostroj. V neděli odpoledne bude program pro děti i dospělé na hřišti v centru obce. Podrobný program najdete v přiloženém plakátku:

Zatoulaná pouť 2014

Akce usiluje o podporu z Dotačního fondu Libereckého kraje na podporu sportu v roce 2014.


Autor: Starosta Publikováno 7. 7. 2014 8:43

Na JSVV se pokoušíme získat prostředky i z Libereckého kraje

Do současně probíhající výzvy k podávání žádostí o podporu z Dotačního fondu Libereckého kraje, oblasti podpory jednotek požární ochrany, podala obec dva projekty. První je zaměřen na pořízení modulu pro Jednotný systém varování a výzev (JSVV). Půjde o součást bezdrátového rozhlasu, jejíž pomocí bude moci do systému vstoupit operační středisko hasičů v Liberci a vyhlásit poplach hasičské jednotce nebo informovat obyvatele Čisté o hrozícím nebezpečí. Pokud bude projekt podpořen, budou získané prostředky (žádáme o 30.000,- Kč) použity jako část našeho podílu do velkého projektu financovaného z dotace OPŽP - ochrana před povodněmi.    Druhá žádost je směřována na obnovu tří čerpacích míst požární vody z obecního vodovodu, která jsou plánovánana na vodovodním řádu kostelecku, za garážemi u samoobsluhy a na začátku Markvatic. Opět jde o planovanou akci, kde by případná dotace (žádáme o 40.000,- Kč) pouze snížila naše náklady na tuto potřebné úpravy.


Autor: Starosta Publikováno 3. 7. 2014 14:26


Informační SMS

6. 7. Mistr Jan Hus

Zítra: Bohuslava

Tip na výlet

Počasí

Pondělí Polojasno 21/12 °C
Úterý Zataženo 17/8 °C
Středa Oblačno až zataženo s občasným deštěm 16/10 °C
Čtvrtek Polojasno až oblačno s dešťovými přeháňkami 20/8 °C

Návštěvnost stránek

473102