Nejvýchodnější obec Libereckého kraje
mapa Virtuální prohlídka

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


Štítky:

Pozvánka na Kalenský vozík

vozík 2016.jpg


Autor: Starosta - z obdrženého e-mailu Publikováno 2. 8. 2016 18:49

Žádáme o součinnost při výsypu popelnic v 31. týdnu

Ve čtvrtek tohoto týdne (4. srpna) proběhne výsyp nádob se směsným komunálním odpadem. Bude to bohužel v době pokládky asfaltů ve středu obce.  Ve spolupráci s firmou SKS proto žádáme spoluobčany, aby ve střední části obce,tj. od rybníka k dolní zděné trafostanici, připravili své nádoby na krajnici pouze ve směru na Trutnov. Tento pruh se bude asfaltovat už ve středu a ve čtvrtek, kdy se bude asfaltovat druhý, po něm bude vedena doprava. Pokud tak neučiníte, popeláři se pro nádoby na straně silnice, co je škola, ve čtvrtek nedostanou.

Zároveň žádáme obyvatele, kteří přistavují popelnice k cestě ke kostelu v úseku od hlavní silnice po garáž pod čp. 182, aby své nádoby přistavili také k hlavní silnici, například na plochu u staré hasičárny nebo nahoru na rozcestí u čp. 141. Popeláři nahoru ve směru od vesnice neprojedou a Kostelecko obslouží z druhé strany jen po křižovatku u ořechu, kde se budou točit.

Děkujeme za spolupráci a pochopení.


Autor: Starosta Publikováno 2. 8. 2016 18:21

Zahájena oprava cesty ke kostelu

opravacestyke kostelu082016.jpg2. srpna zahájila firma STRABAG a.s. práce na cestě od staré hasičárny ke kostelu. V úseku nad garáží pod čp. 182 po odbočku k čp. 249 budou položeny odvodňovací žlaby. Zde pak bude cesta rošířena přes "hrb" na protilehlé straně. Celá komunikace pak bude od křižovatky nahoře u čp. 141 až po napojení na hlavní silnici přeasfaltována. Dojde ke zrušení příčných svodnic, protože povrch bude překlopen k novým žlabovkám. Práce na odvodnění budou probíhat tento týden. Pokládka asfaltů pak kolem 15. srpna.  V mezidobí bude cesta uzavřena pro nákladní dopravu a i při jízdě osobním autem zde bude potřeba dbát větší opatrnosti. Profil komunikace bude přechodně do pokládky asfaltů zúžen. Děkujeme za pochopení.


Autor: Starosta Publikováno 2. 8. 2016 18:11

Nad obcí vlaje nový prapor

prapor obce 2016.jpgNad naší obcí poprvé vlaje obecní prapor. Po schválení obecních symbolů parlamentem byl zhotoven vyšívaný prapor, který je určen pro slavnostní účely. Nyní obec nechala vyrobit prapory tištěné, které lépe odolají rozmarům počasí. Protože je vlajka jedním z oficiálních symbolů obce, je vyvěšena na budově obecního úřadu.

Zároveň byly pořízeny vlajky další, které si lze v kanceláři obecního úřadu zakoupit. Vlajka o rozměru 130x190 cm lze pořídit za 1.650,- Kč. Menší vlajka o rozměru 60x90 cm pak vyjde na 480,- Kč.  Vlajky by měly být užívány k účelům propagačním a reprezentativním. Nesmí dojít jejich instalací nebo používáním k hanobení tohoto symbolu.


Autor: Starosta Publikováno 2. 8. 2016 18:01

POZOR - výrazná omezení z důvodu pokládky asfaltových povrchů

Upozorňujeme spoluobčany na výrazná omezení, kterých se dočkáme v příštích dnech. Po pokládkách vyrovnávacích  asfaltových vrstev přichází na řadu pokládka vrchní obrusné vrstvy.

Ve středu 3. srpna bude probíhat pokládka finálního asfaltu v úseku od Pivovarského rybníka směrem k dolní zděné trafostanici (mezi čp. 241 a 145) a sice jízdní pruh ve směru na Trutnov (dolů vesnicí).

Ve čtvrtek 4. srpna se bude pokládat tentýž úsek, ale druhý jízdní pruh ve směru na Jičín (nahoru vesnicí).

V pátek 5. srpna se bude pokládat úsek od Pivovarského rybníka směrem k Horkám (mezi čp. 241 a 53). Půjde o jízdní pruh ve směru na Trutnov (dolů vesnicí).

V sobotu 6. srpna se bude pak pokládat stejný úsek, ale tentokrát pruh ve směru na Jičín (nahoru vesnicí).

Doprava v těchto dnech bude řízena semafory nebo pracovníky stavby. Při jízdě po obci proto dbejte zvýšené opatrnosti.

Tím budou povrchy vozovky hotové a budou pokračovat drobné dokočovací práce na krajnicích, příkopech, propustcích, dopravním značení apod.

Při tomto asfaltování se budou dělat pouze malé sjezdy, které zvládne udělat firma při maximálním rozšíření záběru finišeru. Větší napojení a větší hospodářské sjezdy se budou asfaltovat až kolem 20. srpna, kdy přijede menší finišer.  Pochůzka po opravovaném úseku proběhne ve 32. týdnu, kde se budou právě sjezdy na místě samém řešit. Pokud byste chtěli sjezd vyasfaltovat a není s tím počítáno v projektu, lze se domluvit na orivedení těchto prací za úhradu. Můžete se spojit buď se stavbyvedoucím od M - Silnic, nebo se starostou obce, aby vaše žádosti byly zaznamenány.


Autor: Starosta Publikováno 2. 8. 2016 16:39

Nové místo na parkování u obecního úřadu

parkoviště u hřiště.jpgFirma ZEPOS RS, s.r.o., dokončuje v těchto dnech novou zpevněnou plochu vedle obecního úřadu. Tímto dojde ke zlepšení parkování pro návštěvníky budovy obecního úřadu, pošty, obecní knihovny, poradny dětské lékařky, hasičů, nájemníků obecních bytů, ale také návštěvníků akcí kulturních a sportovních, které se konají na sousedním hřišti. Zároveň byla zprovozněna revizní šachta na kanlizaci, která byla dvě desetiletí skryta pod navezenou zeminou.  Děkujeme TJ  Čistá u Horek, že dovolila tuto plochu na svém pozemku zřidit ku prospěchu všech obyvatel a návštěvníků naší obce.


Autor: Starosta Publikováno 2. 8. 2016 16:16

Porciunkule v Hostinném

porciunkule_2016_program.jpg


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 1. 8. 2016 8:42

Pozvánka na pouť na Benecku

POUŤ 2016BENECKO.jpg


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 26. 7. 2016 8:55

Kulturní komise zve seniory k táboráku

Tradiční akci chystá pro seniory kulturní komise na středu 3. srpna 2016. Od 16:00 hodin je připraven společný táborák na školní zahradě. Podrobnosti v plakátku:

Letní senioři 2016


Autor: Starosta Publikováno 25. 7. 2016 11:44

Jeepy a další technika budily pozornost

Jeepy v ČistéV sobotu 23. července se u nás v Čisté u Horek zastavili při své spanilé jízdě okolím Vrchlabí příznivci historické vojenské techniky americké provenience. Kolona měla sice takřka hodinové zpoždění kvůli technickým problémům, které ji potkaly cestou, ale i tak před půl jednou po poledni čekalo na její příjezd na pět desítek diváků.  Cestovatelé se občerstvili v restauraci Čistá, vyvenčili pejsky a odpovídali na zvědavé otázky příchozích. Došlo samozřejmě na focení a zvláště děti si techniku doslova "prolezly". Kolona pak po hodinové pauze pokračovala dál.  Bylo to krásné zpestření prázdnin a děkujeme organizátorům, že se rozhodli zastavit právě u nás v Čistý.  Fotografie ze zastávky jsou díky Standovi Klazarovi ke shlédnutí ve fotogalerii.


Autor: Starosta Publikováno 25. 7. 2016 9:29


Informační SMS

5. 12. Jitka

Zítra: Mikuláš

Tip na výlet

Počasí

Neděle Mlha, zataženo nízkou oblačností 0/-2 °C
Pondělí Oblačno až zataženo se sněžením 0/-3 °C
Úterý Zataženo -2/-4 °C
Středa Polojasno -2/-5 °C

Návštěvnost stránek

524877