Nejvýchodnější obec Libereckého kraje
mapa Virtuální prohlídka

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


Sen o Dakaru s Karlem Lopraisem přiblížil Jarda Šíma

Šímaupr.jpgVe čtvrtek 23. března uspořádala kulturní komise ve Spolkovém domě již třetí besedu s motocyklovým nomádem a novinářem Jardou Šímou. Tématem besedy byl tentokrát "Sen o Dakaru s Karlem Lopraisem". Projekci fotografií vlastních i fotografů a kameramanů výpravy přiblížil Jarda Šíma putování do afrického Dakaru nejprve s expedicí Jiřího Moskala na Liazce v roce 2015, ale především následně s výpravou Karla Lopraise s Tatrou v roce 2016. Na besedu dorazily takřka čtyři desítky zájemců, kteří vydrželi poslouchat a sledovat fotografie a videa takřka čtyři hodiny. Prostor byl i na dotazy. Děkujeme Jardovi za trpělivost a návštěvníkům z Čisté i širokého okolí za zájem.


Autor: Starosta Publikováno 24. 3. 2017 10:13

Informace ke sběru bioodpadu

Sběr bioodpadu začne odpoledne v pátek 31. března 2017 umístěním kontejneru na panely za garážemi v centru obce. Rotace kontejneru pak už bude probíhat pravidelně, jako v předešlých letech. Kompostovací sezóna bude trvat minimálně do konce října 2017. Její ukončení bude včas avizováno. Už nyní je však možné odkládat bioodpad do velkoobjemového kontejneru u salaše v dolní části obce. Připomínáme, že do bioodpadu patří pouze rostlinné zbytky, nikoli zbytky masa, kostí nebo hnůj. Neodkládejte sem ani silnější větve, pařezy nebo kusy dřev. Technika na kompostárně je nedokáže zpracovat, nebo se může dokonce poškodit.  

Z kompostárny bude zpět do obce navezen k rozebrání materiál. Podrobnosti, kdy to proběhne, budou ještě upřesněny podle možností techniky.


Autor: Starosta Publikováno 21. 3. 2017 14:47

Srdíčkové dny

V Potravinách Romana Hamplová ve dnech 20. - 24. 3. 2017 se uskuteční veřejná sbírka - Srdíčkové dny. 

Přispět můžete zakoupením předmětů: propisovací tužka (různé barvy) 30,- Kč; plastové srdíčko 20,- Kč.

Celou částkou přispíváte na pomoc vážně nemocným dětem v celé České republice, které jsou stabilně odkázány na domácí péči svých rodičů. Z výtěžku se hradí rehabilitační a ozdravné pobyty a nejrůznější kompenzační pomůcky, zdravotnického vybavení a materiálu, asistenčních služeb apod.

Pořadatel sbírky: Život dětem


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 20. 3. 2017 7:36

Odvoz skla

V týdnu od 20. března proběhne odvoz skla ze sběrných nádob. Pokud byste chtěli odevzdat sklo tabulové, nebo nějaké větší množství, které nechcete odkládat do sběrných zvonů, kontaktujte nejpozději v pondělí 20. března obecní úřad, kde se domluví podrobnosti. Pozor - nelze odevzdat sklo s drátěnou výztuhou  a zrcadla.  


Autor: Starosta Publikováno 15. 3. 2017 11:40

Povídání o Krakonošovi

Zveřejňujeme pozvánku na neděli 19.3.2017, kdy proběhne v Krakonošově hospodě v Jestřabí beseda o Krakonošovi s etnologem Danielem Dědovským:

plakát_Jestřabí_Krakonoš.pdf


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 15. 3. 2017 11:34

Beseda o Dakaru 23.3.2017

Beseda DAKAR.jpg


Autor: Starosta Publikováno 15. 3. 2017 11:30

III. ročník mariáše měl slušnou účast

Z mariášového turnaje v ČistéVe Spolkovém domě uspořádali hasiči 11. března 2017  III. ročník mariášového turnaje. Potěšila velice slušná účast hráčů - bylo kompletně obsazeno sedm stolů, tzn. že turnaje se účastnilo 28 mariášníků. Dle herního plánu se začalo v půl desáté dopoledne. Hru pak přerušila pauza na oběd. Turnaj pak pokračoval do odpoledních hodin. Zvítězil Jan Volkov z Trutnova před čisteckým Františkem Beneckým a Pavlem Kalfusem z Turnova. Někteří toho ještě neměli dost a hrálo se v dobré náladě až do noci. Fotografie z akce pořídil Milan Klazar a jsou ke shlédnutí v galerii. Pořadatelé děkují hráčům za disciplinovanost a sponzoru turnaje, Františku Petružálkovi, za podporu. Příští turnaj v Čisté proběhne zase v březnu roku 2018.


Autor: Starosta Publikováno 13. 3. 2017 18:55

Pozvánky do jilemnického muzea

Krkonošské muzeum v Jilemnici zve na dvě výstavy:

Obrazy Pavlíny Gardiánové

Radostné velikonoce


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 13. 3. 2017 18:38

Jarní tržnice řemesel v Jilemnici

V Jilemnici připravují tradiční Jarní tržnici řemesel v bývalém pivovaru:

Tržnice jaro 2017 Jilemnice


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 9. 3. 2017 8:10

Transparentní účet na výměnu oken na kostele

Farnost Studenec založila transparentní účet, kam lze zasílat příspěvky na opravu čisteckého kostelíka. Aktuálně se sbírají finanční prostředky na výměnu oken.

Kostel sv. Prokopa, opata, v Čisté prochází dlouhodobě opravami. Mimo drobných oprav vnitřních omítek byla od roku 2006 vyměněna krytina na věži, vyměněny okenice na věži, proběhla kompletní výměna střešní krytiny nad chrámovou lodí i presbytářem včetně sanktusníku. Tyto opravy byly financovány ze sbírek, s přispěním Obce a s dotace SZIF Hradec Králové.

V letošním roce dojde patrně k novému odvodnění kostela i dešťových svodů. Toto bude financováno z fondů Biskupství Královéhradeckého.

Postupně jsou vyměňována i okna. Na tuto výměnu jsou dlouhodobě vybírány finanční prostředky, které mohou dárci v hotovosti vložit do pokladničky v zadním traktu kostela, kde je rovněž zveřejněn stav finančních prostředků na tuto akci. Nyní lze přispět i na transparentní bankovní účet u Fio Banky, který má číslo  2401169121/2010. I stav prostředků na účtě je zveřejněn v kostele v Čisté.  Pokud by dárce chtěl věnovat větší částku, kterou použije k odpočtu z daní, je třeba kontaktovat správce farnosti na faře ve Studenci a sepsat darovací smlouvu, nebo si nechat vystavit potvrzení o výši daru pro potřeby Finanční správy.

 

 


Autor: Starosta Publikováno 8. 3. 2017 9:17


Informační SMS

20. 6. Květa

Zítra: Alois

Tip na výlet

Počasí

Neděle Zataženo 30/18 °C
Pondělí Polojasno až oblačno s dešťovými přeháňkami 28/19 °C
Úterý Zataženo 23/17 °C
Středa Polojasno 22/12 °C

Návštěvnost stránek

507803