Nejvýchodnější obec Libereckého kraje
mapa Virtuální prohlídka

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


Pozvánka do Martinic na slavnost na nádraží 16.7.2016

Martinice železnice prepress.jpg


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 7. 7. 2016 8:24

Stříbro z fichtlmaratonu putovalo do Čisté

Ve dnech 24. a 25. června 2016 se jel v Dolním Bousově motocyklový závod Fichtl mazec 24 hodin. Do kategorie Klasik se zapsala i čistecká posádka kolem Norberty Hoduly. V úmorném vedru a prudkém slejváku se týmu "Neřádi, co si rádi zařádí" podařilo vybojovat krásné druhé místo, kdy na vítěze tratili pouhých pět kol.  Velké poděkování za reprezentaci v tomto nejtěžším závodě.


Autor: Starosta Publikováno 4. 7. 2016 16:15

Pracovní pozice na MěÚ Jilemnice

Výběrové řízení technik rozvoje a investic MěÚ Jilemnice


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 4. 7. 2016 16:00

Krakonošovy letní podvečery 2016 v Jilemnici

Krakonošovy podvečery 2016.jpg


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 4. 7. 2016 13:49

Čistecká pouť 2016

Od 9.- do 10. července proběhne v naší obci tradiční pouť. V sobotu dopoledne proběhne na hřišti pouťový fotbalový turnaj, navečer zvěřinové hody s country hudbou na Bumbálce a zde také bude odstřelen ohňostroj.   V neděli bude od 11:00 hodin v kostele poutní mše svatá a odpoledne je připraven program pro děti. Nebude chybět oblíbená jízda na koni, svezení koňským potahem. Novinkou je možnost tvorby výrobků od dozorem hrnčíře a na závěr zazní tradiční "VOSA JEDE" a o děti se v dvouhodinovém programu postarají "vosáci".  Po oba dva dny bude připraveno chutné občerstvení pro děti i dospělé, tak neseďte doma a přiďte pobejt!

Plakát POUT2016


Autor: Starosta Publikováno 4. 7. 2016 13:46

Dovolená na zubním středisku

Zubní středisko Horka a Studenec oznamuje, že bude mít ve dnech 7.  a 8. července 2016 dovolenou. Bolestivé případy ošetří paní doktorka Zajícová v Jilemnici.


Autor: Starosta Publikováno 4. 7. 2016 9:28

Parní vlaky v Podkrkonoší

V přiloženém souboru najdete jízdní řády parních vlaků, které budou jezdit na trati Vrchlabí - Kunčice nad Labem - Rokytnice nad Jizerou o víkendu 15. - 18. července 2016:

Plakát Vrchlabí - Rokytnice 2016


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 4. 7. 2016 9:26

Výstražná informace ČHMÚ - silné bouře 2.7.2016, 11:00 - 23:00

V sobotu 2.7. bude od západu přes naše území postupovat studená fronta. Před ní k nám bude vrcholit příliv teplého vzduchu od jihu.
V sobotu 2.7. se budou během dne na našem území vytvářet v labilním vlhkém vzduchu četné bouřky. Bouřky se budou vytvářet od západu, nejdříve v Čechách, k večeru na Moravě. Silné bouřky budou provázeny přívalovým deštěm s ojedinělými krátkodobými úhrny kolem 40 mm, nárazovým větrem a také kroupami. Nejsilnější nárazy větru, ojediněle kolem 20 m/s (tj. 72 km/h), předpokládáme při přechodu fronty. Bouřky budou při svém nočním postupu přes Moravu a Slezsko směrem k východu slábnout. V sobotu 2.7. budou v Jihomoravském a Zlínském kraji v polohách do 400 m n.m. nejvyšší odpolední a podvečerní teploty místy vystupovat do 33 °C.
Doporučení ke zmírnění následků jevů:
  • Přívalový déšť může ojediněle vést k zatopení níže položených míst, sklepů apod.
  • Pro omezení škod nárazovým větrem zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně položené předměty (zahradní nábytek, slunečníky apod.).
  • Dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí úrazu větrem uvolněnými předměty, pádem ulomených větví apod. a zásahu bleskem.
  • Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupech z meteorologických radarů zobrazených na stránkách ČHMÚ www.chmi.cz nebo v aplikaci chytrého telefonu, tabletu, apod. Doporučení k eliminaci přehřátí a dehydratace organismu s možným poškozením zdraví:
  • Omezit tělesnou zátěž a nepobývat na přímém slunci v poledních a odpoledních hodinách.
  • Nenechávat děti, ale i zvířata, na přímém slunci, zejména ve stojících automobilech.
  • Při pobytu na přímém slunci používat ochranné prostředky (krémy s vysokým UV filtrem, sluneční brýle, pokrývku hlavy).
  • Věnovat zvýšenou pozornost malým dětem, nemocným a starším občanům.

  • Vydalo: Centrální předpovědní pracoviště ČHMÚ - Praha/

Autor: starosta - z obdrženého e-mailu Publikováno 1. 7. 2016 12:47

Jaké to je, když jde auto "přes boudu"

Chcete bezpečně zažít pocit ve chvílích, kdy se osobní auto převrací bokem přes střechu?  máte možnost si to vyzkoušet v Horní Olešnici 1. července. Podrobnosti v přiloženém letáčku.


Autor: starosta - z obdrženého e-mailu Publikováno 29. 6. 2016 14:13

Geologický průzkum v okolí obce

V těchto dnech zahájila pro ŘSD firma GeoTec - GS a.s. průzkumné geologické a hydrogeologické vrty v trase zamýšlené přeložky silnice I/16 z naší obce (severní obchvat Čisté). Firma komunikuje s uživateli pozemků, takže se může stát, že o vrtných pracích nemusí být informován vlastník pozemku. Toto se děje pouze v případě, že zde zůstane otevřený vrt pro další průzkum. Jinak po průzkumných pracech by měly pozemky zůstat v původním stavu.

Trasu geologického průzkumu, potažmo trasu budoucí silnice, najdete v přiložených souborech:

geologický průzkum1.pdf

geologický průzkum2.pdf

 

Autor: Starosta Publikováno 29. 6. 2016 11:53


Informační SMS

9. 7. Drahoslava

Zítra: Libuše, Amálie

Tip na výlet

Počasí

Čtvrtek Oblačno až zataženo s občasným deštěm 14/10 °C
Pátek Oblačno až zataženo s bouřkami 21/14 °C
Sobota Zataženo 15/9 °C
Neděle Zataženo 15/7 °C

Návštěvnost stránek

473351