Nejvýchodnější obec Libereckého kraje
mapa Virtuální prohlídka

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


Štítky:

Informace Pečovatelské služby Jilemnice

Informační leták jilemnické pečovatelské služby ke přečtení zde.


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 3. 3. 2020 11:47

Měsíc březen - splatnost poplatku ze psů

Připomínáme majitelům psů, že poplatek za psa dle OZV obce činí 100,- Kč za jednoho a 150,- Kč za každého dalšího psa. Od poplatku jsou osvobozeni psi služební a psi upotřebitelní dle zvláštního právního předpisu. O zproštění však musí chovatel požádat a doložit patřičné doklady. Poplatek je splatný do konce měsíce března do pokladny obecního úřadu nebo na bankovní účet obce s uvedením čísla popisného jako VS.


Autor: Starosta Publikováno 2. 3. 2020 10:00

Spuštěno přihlašování na volejbalový turnaj

Volejbal2020úplný.jpg


Autor: Starosta Publikováno 1. 3. 2020 13:54

Informace ke coronavirové nákaze

Na základě jednání Krajské epidemiologické komise Libereckého kraje, ve věci onemocnění Coronavirem COVID 19, zveřejňujeme doporučení občanům obsažená v přiložených informačních letácích:

Informační leták

Respirační etiketa

Jak si správně mýt ruce

 


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 28. 2. 2020 11:34

Zahradnictví otevřelo

Po zimní přestávce má zahradnictví v Čisté opět otevřeno. Nabízí jarní květiny - primule, macešky, sedmikrásky, narcisy, hyacinty. Dále pak semínka, výsevní substráty a velikonoční dekorace. Na zákazníky se těší zahradnice Markéta Jónová.


Autor: Starosta Publikováno 27. 2. 2020 14:03

POZOR - další pokus o vylákání peněz od starších obyvatel

 

UPOZORNĚNÍ!!! Dnes se v obci Borovnička objevil falešný kominík. Pod  záminkou budoucí revize vložkování láká z lidí nemalé zálohy se slibem, že po revizi jim vrátí až dvojnásobek.  Pokud by vás takto někdo oslovil, rozhodně nic neplaťte,kontaktujte policii na lince 158, případně obecní úřad. Upozorněte i své rodiče a prarodiče, ať nenaletí a nepřijdou o úspory. 


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 25. 2. 2020 21:52

Suterén pod jevištěm sokolovny prošel rekonstrukcí

sokolovnapřed.jpgsokolovnapo.jpgObec dlouhodobě investuje do zvelebení svého majetku. V minulých dnech tak byla dokončena adaptace prostor v suterénu pod jevištěm čistecké sokolovny.  Zámečník Pavel Brendl vyrobil rám a zajištění divadelního propadla. Firma Purm a syn upravila ústřední topení. Většinu prací zde však bezplatně brigádnicky odvedli členové divadelního spolku Floriánek, kapely ČiPřiDO a čisteckých hasičů. Obec tak nakoupila pouze materiál. Část prostor je nyní využívána jako sklad divadelních rekvizit a technického materiálu. Druhá část pak bude využívána jako zkušebna kapely a zázemí divadelníků. Další úpravy teď čeká prostor jeviště a divadelní šatna v prvním nadzemním podlaží budovy. V letošním roce projde úpravou kvůli odvětrání rovněž střecha a půdní prostory sokolovny


Autor: Starosta Publikováno 25. 2. 2020 19:31

Beseda v Dolní Kalné

VKbesedaDolníKalná.JPG


Autor: Starosta Publikováno 25. 2. 2020 11:25

Bál se hasičům vydařil

22022020 bálkoloběžka.jpgV sobotu 22. února 2020 pořádali čistečtí hasiči tradiční bál. K tanci a pohodě hrála kapela SONET. Po 21. hodině proběhla předváděčka svatebních a společenských šatů jilemnického Salónu SISI. Bylo připraveno chutné a rozmanité občerstvení. Na šťastné výherce čekalo mnoho cen a před půlnocí vybrala porota dvě nejsympatičtější tváře večera. Miss Candr 2020 se stala Viki Kodymová a titul Missák si odvezl Zdenek Tauchman. Hlavní cena, elektrická koloběžka, putuje do sousední Nedaříže. Bál v klidu skončil ve dvě hodiny po půlnoci. Po akci pořadatelé evidují ztrátu pánského saka, když se zase jiné ale na sále našlo. Stejně tak zůstala v sokolovně modrá bunda. ztráty a nálezy je možné řešit na obecním úřadě nebo s domovníkem hasičské zbrojnice.

Fotografie z akce najdete ve fotogalerii obecního webu.


Autor: Starosta Publikováno 25. 2. 2020 11:15

Pozvánka do Jilemnice na výstavu obrazů

Ohlédnutí.jpg


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 25. 2. 2020 11:08


Informační SMS

16. 8. Jáchym

Zítra: Petra

Tip na výlet

Počasí

Úterý Polojasno 28/15 °C
Středa Polojasno 29/15 °C
Čtvrtek Oblačno 29/15 °C
Pátek Polojasno až oblačno s dešťovými přeháňkami 24/17 °C

Návštěvnost stránek

550599