Nejvýchodnější obec Libereckého kraje
mapa Virtuální prohlídka

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


Štítky:

Novější 1 3 107 212 318

Nová opona a jevištní textilie v čistecké sokolovně

Nová opona v sokolovněVýznamných změn se v těchto dnech dočkalo jeviště v čistecké sokolovně. Firma Stardom Company s.r.o. zde instalovala novou oponu a jevištní textilie (černá plátna uvnitř scény). Projekt "Zkvalitnění zázemí pro kulturní a spolkovou činnost v Čisté u Horek" s náklady 317.020,- Kč je podpořen dotací z Programu rozvoje venkova ČR ve výši 240.000,- Kč (76% způsobilých výdajů), kterou se nám podařilo získat na základě zpracovaného projektu prostřednictvím MAS Přiďte pobejt! Jilemnice.

Navázat by měl ještě nátěr dřevěné podlahy na jevišti, kdy chceme využít vynucenou prodlevu mezi akcemi. Případně dojde i na modernizaci scénického osvětlení spolu se zlepšením akustiky sálu. Toto je ale dosti finančně náročné a bude realizováno pouze, pokud se opět podaří sehnat nějakou významnou dotační podporu.


Autor: Starosta Publikováno 25. 1. 2022 9:19

Pozvánka na únorové posezení seniorů

senioři022022.jpg


Autor: Starosta Publikováno 25. 1. 2022 9:02

Divadélko ve školce

divadelko školka 012022.jpg


Autor: starosta - z obdrženého emailu Publikováno 21. 1. 2022 8:09

Čisteckej pedál 2022 - první informace

Tradiční cyklotoulky Podkrkonoším, které pořádá Obec Čistá u Horek pod názvem "Čisteckej pedál", se pomalu připravují v obvyklém termínu. Žádáme ale nedočkavce, aby měli ještě strpení. Letos dojde k určitým organizačním změnám a bude i nová trasa, proto zatím nejsou žádné informace zveřejňovány a předpokládá se otevření přihlašování a zveřejnění konkrétnějších informací v únoru tohoto roku.  Děkujeme za pochopení. 


Autor: Starosta Publikováno 18. 1. 2022 11:33

Lednové a únorové akce jsou zrušeny

Dle informací od pořadatelů neproběhne kvůli omezením počtu návštěvníků z důvodu protikoronavirových opatření plánovaný Dětský karneval v lednu a Hasičský bál v únoru roku 2022. Jízdě na čemkoli mykem z kopce zase nepřeje počasí......O březnovém turnaji v mariáši se zatím jedná. 


Autor: Starosta Publikováno 18. 1. 2022 11:28

Na úřadě se buduje, z pošty bude garsonka

 

IMG_20220114_135210.jpg

Do nového roku vstoupila obec čilým stavebním ruchem přímo v budově obecního úřadu. Z poptávkového řízení vzešlý dodavatel, firma Martin Šmíd, Horka u Staré Paky, adaptuje prostory bývalé poštovní úřadovny v přízemí, vedle kanceláří obecního úřadu, na garsonku, případně na kancelářský prostor se samostatným sociálním zařízením. Práce postupují poměrně rychle a hotovo by mělo být nejpozději v dubnu tohoto roku. Podrobnosti budou zveřejněny později, podle aktuálního termínu dokončení a předání stavby.


Autor: Starosta Publikováno 18. 1. 2022 11:22

Hasiči radí občanům - nebezpečí na vodních plochách

Přinášíme další z preventivních informačních článků HZS se týká nebezpečí na zamrzlých vodních plochách. V této době jde o aktuální téma, protože ne všechny plochy jsou dostatečně zamrzlé a nebezpečí propadu na rybnících je velké....

Více v článku Jak bezpečně po ledu.


Autor: starosta - z obdrženého emailu Publikováno 18. 1. 2022 11:08

Měření rychlosti v obci

měřič rychlosti.jpgObec se dlouhodobě snaží o zvýšení bezpečnosti na silnici I/16, která dělí vesnici na dvě poloviny. Do Markvatic byl přemístěn informativní měřič rychlosti ve směru na Trutnov nad horní autobusovou zastávku, obec vybavila krajní autobusové zastávky stojany s reflexními terčíky pro chodce apod. Již dvě desítky let jsme se pak snažili o trvalé měření rychlosti, k jejíž překračování u nás v Čisté dlouhodobě dochází. Na přelomu roku se to konečně podařilo. Nad chodníkem poblíž školy byl instalován radar, který měří rychlost z obou směrů. Řidiče aut jedoucích ve směru na Jičín, kteří nedodržují stanovený rychlostní limit, zařízení načte a informuje je o jejich přestupku promítnutím RZ vozidla na displeji pod ukazatelem rychlosti. Tato data pak budou s fotografií odesílána na odbor dopravy MěÚ Jilemnice k projednání přestupku v dopravě. Anonymní statistiky z měření rychlosti a zápisu průjezdů bude mít k dispozici i naše obec k využití pro další potřeby.   Na stožáru VO je rovněž umístěna meteostanice. Z ní získaná data pak poslouží Obci při různých žádostech o dotační podporu, ale také pro řešení pojistných událostí, kdy pojišťovny žádají ověřitelnou informaci, jaké v době události bylo počasí. Tato data nebudou veřejná, ale obec je poskytne na žádost i občanům. Údaje z kamer pak bude moci využívat i Policie ČR v případě pátrání po vozidlech, osobách nebo prokazování trestné činnosti


Autor: Starosta Publikováno 18. 1. 2022 11:02

Výtěžek z Tříkrálové sbírky 2022 v Čisté

Tříkrálová sbírka.jfifPřestože doba Tříkrálové sbírce moc nepřála a letos koledníci /králové/ bohužel opět neobcházeli domácnosti v obci, bylo možné se k této iniciativě připojit a peníze darovat na projekty Charity online nebo přímo fyzicky do pokladničky, která byla v neděli 9. ledna 2022 v čisteckém kostele a pak až do středy 13. ledna na obecním úřadě u nás v Čisté u Horek. Dle sdělení Farní charity Studenec činil výnos z pokladničky z Čisté 5.100,- Kč. Charita děkuje za štědrost a prostředky použije pro projekty v rámci republiky, ale i v jiných zemích, kde budou potřeba. Část peněz pak zůstane v regionu na podporu terénní ošetřovatelské služby apod.


Autor: starosta - z obdržené pošty Publikováno 17. 1. 2022 13:47

Na obecním úřadě lze nově platit i bezhotovostně

IMG_20220114_135059.jpgObec v rámci projektu KB "Česko platí kartou" zajistila v kanceláři obecního úřadu instalaci platebního terminálu. Nově tak lze úhrady jakýchkoli plateb (poplatky, správní poplatky, úhrady za služby apod.) Realizovat kromě platby v hotovosti nebo bankovního převodu lze tak i úhradu platební kartou.


Autor: Starosta Publikováno 15. 1. 2022 8:52

Novější 1 3 107 212 318

Informační SMS

27. 1. Ingrid

Zítra: Otýlie

Tip na výlet

Počasí

Čtvrtek Oblačno až zataženo se sněžením -1/-2 °C
Pátek Skoro jasno 1/-1 °C
Sobota Oblačno až zataženo se sněžením 2/-3 °C
Neděle Jasno 4/-2 °C

Návštěvnost stránek

529857