image

Vyhledat

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Informace z MMN Jilemnice

Informace z MMN JilemniceVýňatek z dopisu ředitele MMN Jilemnice ze dne 21.10.2020:

 

V posledních hodinách se k vedení MMN, a.s. (nemocnice v Jilemnici a v Semilech) dostávají nepravdivé a zcela znepokojivé informace o situaci v našich nemocnicích. Považujeme proto za svoji povinnost na tyto zprávy reagovat. Prosíme Vás proto, zda byste tuto zprávu mohli rozšířit i v dalších obcích v rámci ORP a případně i dále.......

 

Situace je v našich nemocnicích vážná, nikoli však kritická či nezvládnutá, jak se v posledních hodinách mezi obyvateli objevují rychle se šířící „zaručené“ zprávy. Přibývá covid pozitivních pacientů. V důsledku postižení řady sociálních zařízení epidemií Covid není kam pacienty a klienty těchto zařízení vracet. Děkujeme armádě, která pomáhá například v DD v Rokytnici nad Jizerou........

 

„Zaručené zprávy“, že MMN, a.s. nezvládla situaci, nezajistila zdravotníkům dostatečné množství ochranných prostředků a její nemocnice jsou před kolapsem, považujeme ke dnešnímu dni nejen za irelevantní, ale i za trestný čin „šíření poplašné zprávy“, viz http://zakony.centrum.cz/trestni-zakonik/cast-2-hlava-10-dil-6-paragraf-357 . Dovolujeme si šiřitele těchto „poplašných zpráv“ upozornit, že trestní sazby jsou v době vyhlášeného nouzového stavu dvojnásobné, a mimo jiné i proto prosíme o maximální zdrženlivost při komentování situace v MMN, a.s., která se mění každou hodinou.

 

Situace je nepochybně velmi vážná, nikoli však taková, že by MMN, a.s. nebyla v současné době schopna poskytnout potřebnou péči pro akutní pacienty a pro covid pozitivní pacienty.    

 

MMN, a.s. prosí všechny obyvatele regionu, aby dodržovali vládou doporučená opatření, aby nenaslouchali všem „zpochybňovačům“  přijatých opatření. Chraňme svoje zdravotníky, hasiče, policisty, vojáky a další složky kritické infrastruktury. Jsou to jediné složky, které nám jsou schopny spolu se samosprávami všem pomoci.

 

 

MUDr. Jiří Kalenský

předseda představenstva

MMN, a.s.