image

Vyhledat

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Ach to třídění....

Ach to třídění....IMG_20220721_093505.jpgV Čisté u Horek se snažíme maximálně třídit odpad.  Je však potřeba připomenout, že naší povinností je třídit odpad nejen dle druhu, ale také dle charakteru. Do modrých kontejnerů na papír tak nepatří jiný odpad (např. tetrapakové obaly) a odkládaný papír by měl být co možná nejskladnější. Celé krabice jednak zbytečně blokují prostor, ale také komplikují výsyp celé nádoby do svozového auta. Do žlutých kontejnerů zase patří především PET lahve, případně plast z domácností. Opakovaně se zde ale objevují i jiné plastové výrobky, které zde nemají co dělat, neboť jsou odpadem jiným, např. stavebním. Naposledy to byly zbytky plovoucí podlahy nebo celá plastová vanička ze sprchového koutu.... Takovýto odpad má likvidovat stavební firma nebo občan přímo na skládce. Občané případně mohou využít sběr objemného odpadu, který u nás v Čisté u Horek také dvakrát v roce sbíráme.

Do nádob s kovovým odpadem pak nepatří obaly od krmiva pro zvířata nebo obaly od některých potravin. Tyto obaly klamou vzhledem, protože leskem připomínají kov. Jde ale většinou o plast nebo kompozitní materiál (C/PAP). Takovéto obaly patří do žlutých nebo oranžových pytlů. Je prakticky jedno, do kterého, protože na třídírně je tento druh odpadu stejně ještě dotřiďován.....

Přesto chválíme všechny ty, kdo zodpovědně třídí a snižují tím náklady a množství komunálního odpadu a pomáhají tak přírodě.